به نام خدا

کسب مقام های ممتاز جشنواره های سال 90

 

جابر ترمک در حال قرائت شعر

منظره ای از تفرجگاه قصر یعقوب

 

به گزارش ایرنا، روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خرم بید اعلام کرد: تعداد 110 اثر از 67 شاعر از سراسر استان فارس در این جشنواره شرکت کردند که در نهایت 15 شاعر جهت شرکت در مراسم اختتامیه دعوت شدند.
علی ثابت رئیس اداره ادبی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در این مراسم گفت : با توجه به پتانسیل های خوب شهرستان خرم بید در برگزاری جشنواره های استانی امیدواریم بتوانیم جشنواره شعر روستا را بصورت کشوری با توجه به برگزاری موفق دو دوره این جشنواره در صحرا رود فسا و قصر یعقوب خرم بید برگزار کنیم .
در ادامه این مراسم نفرات ممتاز جشنواره معرفی شدند و به آنان جوایز و لوح تقدیر اهدا شد.
در بخش شاعران روستا آقای جابر ترمک از قیرو کارزین مقام اول، شهربانو قادرآبادی از خرم بید مقام دوم و مجتبی دهقانی از خرامه و عبدالحسین انصاری از رستم مشترکا مقام سوم را کسب کردند .
در بخش شاعران غیر روستا، اعظم قلندری از شیراز مقام اول،محمد جواد طهرانی از شیراز مقام دوم و محمد کریم توفیق زاده از فسا مقام سوم را کسب کردند.ک/1

جشنواره مسافر آدینه نیز در تاریخ 23/4/90 در شهرستان اقلید برگزار گردید

 

از راست صمد عجم از داراب جابر ترمک از قیروکارزین هادی فردوسی از سروستان

جشنواره استانی شعر مسافر آدینه برگزار شد

پنجمین جشنواره استانی شعر مسافر آدینه در شهرستان اقلید برگزار شد

به گزارش خبرگزاری برنا از فارس به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اقلید، این جشنواره در دو بخش کارگاه ادبی و مراسم شعر خوانی و اختتامیه در محل سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اقلید با شکوه هرچه تمام تر برگزار شد.

کارگاه ادبی جشنواره با حضور اساتید دانشگاهی به ویژه دکتر بهادر باقری،دکتر فرهمند، دکتر عسگری، دکتر خدامی و به همراه جمع کثیری از اعضای انجمن ادبی بامداد شهرستان اقلید و نیز تعدادی از اعضای انجمن ادبی شهرستان های شمال فارس و منتخبان جشنواره تشکیل شد و در آن به نقد و بررسی اشعار و نیز بحث هایی شیرین در شعر و ادبیات فارسی پرداخته شد.

در بخش دوم جشنواره، مراسم اختتامیه با حضور علوی رییس اداره فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و جمعی از مسوولان شهرستان به ویژه طالبی امام جمعه اقلید و نیز مردم ادیب و فرهنگ دوست شهرستان اقلید برگزار شد.

با توجه به اینکه امسال بیش از 530 اثر در دو بخش مهدویت و آزاد به جشنواره راه یافته بود تعداد 20 قطعه شعردر بخش مسافر آدینه اعظم قلندری از شیراز ، جابر ترمک از قیروکارزین ، مجتبی صادقی از مرودشت، شهربانو قادرآبادی از  خرم بید، صمد عجم از داراب، هادی فردوسی از سروستان و در بخش آزاد علی بهمنی و مژگان محبی از آباده، محسن گلکار از استهبان، کریمی زاده از فسا، علی مبارکی از نی ریز، رضا علی اکبری ، ام البنین بهرامی ، رحمان مولایی ، سروش محمدی  اقلید توسط هیأت محترم داوران جشنواره انتخاب شد ند که در پایان مراسم نیز از شاعران برگزیده تقدیر و به آنها جوایزی اهدا شد .

همایش استانی شعر پدر نیز در 27/3/90 در شهرستان بوانات برگزار گردید

خبرگزاری ایرنا،امام جمعه بوانات در این همایش گفت: شعر یکی از هنر ها وخلاقیت هایی است که دین مبین اسلام، توجه ویژه ای به آن دارد .
حجت الاسلام ملک مکان افزود: توجه به شعر وهنر های اسلامی می تواند در شکوفا شدن استعدادهای نسل جوان و هدایت آنها به سمت اخلاق اسلامی تاثیر قابل توجهی داشته باشد.
همچنین در این همایش ،شاعرانی از شهرستان های اقلید ، قیرو کارزین ، خرم بید، پاسارگاد ، ارسنجان ، سپیدان ، نی ریز ، استهبان ، فسا ، گراش ، ، فراشبند، مرودشت ،داراب و بوانات دل سروده های خود را در وصف مولای متقیان حضرت علی (ع) ، پدر و ائمه معصومین، قرائت کردند .
در پایان این همایش از پداران شهدای شهرستان بوانات و شاعران شرکت کننده با اهدای گل، لوح تقدیر وهدایا تجلیل شد.ک/

*******************

و اما همایش سراسری شعر ناب در تهران

جابر ترمک در حال شعر خوانی در همایش مرد کوچه های شب تهران

 

با عنایت پروردگار عالم در تاریخ 22/3/90 همایش شاعران شعر ناب در شهرستان شهریار استان البرز برگزار گردید حضور چشمگیر بعضی از اعضای سایت طراز سخن در این همایش قابل تقدیر بود . در این همایش که با همکاری شهرداری محترم شهریار برگزار گردید . مدیر سایت طراز سخن به همراه آقایان ابوذر ابراهیمی و خانم ها میترا عرب و بی تا عرب زاده حضور داشتند که از این میان سرکار میترا عرب و جابر ترمک مدیر سایت سروده های خویش را قرائت نمودند .

جا دارد در همین جا از حضور خواهر بسیار عزیزم سرکار میترا عرب و شاعر شعرهای لطیف و احساسی سرکار بی تا عرب زاده و برادر بسیار عزیزم ابوذر ابراهیمی بخاطر حضورشان مراتب قدردانی خودم را اعلام نمایم .

یک تشکر ویژه

از عنایات ویژه خواهر بسیار عزیزم سرکار میترا عرب و خانواده عزیزشان بخاطر دعوتشون و همه مهربانی هایشان و خواهر گرانمایه ام سرکار خانم فاطمه اردستانی و خانواده ارجمندشان که در این سفر چند روزه شامل حال این حقیر و اعضای سایت طراز سخن شده صمیمانه قدردانی می نمایم .

همچنین نسبت به برگزار کنندگان بسیار ارزشمند این همایش

سرکار خانم اشرف السادات سادات و استاد حامد زرین قلمی عزیز مدیر ارشد سایت شعر ناب و شهردار ارجمند شهرستان شهریار مراتب تقدیر و سپاس خود را تقدیم می دارم . امیدوارم در آینده بتوانم گوشه ای از زحمات این عزیزان را جبران نمایم

برای همه این عزیزان آرزوی توفیق و سربلندی را دارم

 

/ 0 نظر / 61 بازدید